Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

facebook

  2010-07-08 Nowe modele rębaków  
     
 

W połowie 2010 roku firma poszerzyła ofertę o dwa nowe modele rębaków skierowanych do dwóch różnych grup odbiorców.

Skorpion 280 SDB

Nowy rębak jest wyposażony w spalinowy silnik Diesel o mocy 38,5 KM. System tnący rębaka stanowi układ 2 lub 3 noży tnących zamontowanych na bębnie o średnicy 420 mm oraz jeden nóż podporowy. Najczęściej rębak ten wyposażany jest w sita o średnicy od 20 do 60 mm. Zaletą tego rozwiązania jest uzyskiwanie stabilnej stałej jednorodnej frakcji zrębka nadającej się np. do bezpośredniego spalania w piecach z podajnikami ślimakowymi. Rębak ten przystosowany jest do zrębkowania gałęzi o średnicy do 14 cm.

Rębak ten kierowany jest do wymagających klientów, którzy mają potrzebę pozyskiwać wysokiej klasy zrębek o jednorodnej frakcji. Głównymi odbiorcami tego rębaka są plantatorzy wierzby energetycznej, jak i również firmy, które skupują zrzyny w małych tartakach, a następnie na miejscu przerabiają je na duży zrębek przemysłowy czy też drobny - energetyczny. Rozdrobnienie materiału wsadowego na miejscu pozyskania jest wysoko ekonomicznym rozwiązaniem, z którego z pewnością skorzysta wielu klientów.

 

Rębak mobilny bębnowy Skorpion 280SDB

 

Drugim modelem który został wprowadzony na rynek to wersja rębaka z typoszeregu rębaków tarczowych do 25 czm średnicy rozdrabnianych gałęzi.

SKORPION 250/RG90, dedykowany jest pod potrzeby najbardziej wymagających i wyspecjalizowanych klientów (głównie pracujących w lasach). Rębak ten powstał w oparciu o poprzednią sprawdzoną wersję, z wsadem usytuowanym pod katem 90o do ciągnika i możliwością zaczepienia przyczepy za rębakiem, dodatkowo przystosowany do pracy z żurawiem HDS. Ze względu na specyfikę ładowania do rębaka grubych (do 25 cm średnicy) i długich bali oraz gałęzi poprzez żuraw HDS, kosz wsypowy rębaka jest zmodyfikowany poprzez skrócenie górnej części oraz zamontowanie w części dolnej gąsienicy, która ma za zadanie wciągnąć rzucone gałęzie do rolek podajnika. Rębak ten jest osadzony na podwoziu jednoosiowym, przystosowanym do holowania po leśnych i polnych drogach.

     
 
     
1
Skorpion 250RG/90
 
     

<< Poprzednia    

   
     
 
     
r�baki mobilne r�baki stacjonarne kosiarki frezy strony internetowe ostrowiec, budowa stron flash, wykonywanie stron ostrowiec, projektowanie stron, systemy internetowe, sklepy internetowe ostrowiec, prezentacje flash, systemy dla szk��