Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

facebook

  2015-03-02 Nowość - Bębnowy rębak ciągnikowy Skorpion 350RB przystosowany do przyczepy zrywkowej  
     
 

Pod koniec miesiąca luty 2015 roku firma nasza uzupełniła ofertę o kolejny rębak ciągnikowy serii Skorpion 350RB, jest to rębak bębnowy przystosowany do współpracy z przyczepą zrywkową Palms. Parametry techniczne rębaka są identyczne jak klasycznego rozwiązania 350RB.

Konstrukcja nowej "trzysta pięćdziesiątki" osadzona jest na podstawie umożliwiającej zamocowanie rębaka bezpośrednio na przyczepie zrywkowej. Rębak wyposażony jest w dokręcane nogi z regulacją ich wysokości. Nogi umożliwiają wjazd przyczepą pod rębak w celu jego montażu lub demontażu na przyczepie. Rozwiązanie takie daje możliwość wykorzystania przyczepy jako podwozia do ciągnięcia rębaka a zainstalowany na przyczepie żuraw HDS usprawnia pracę rębakiem.

     
 
     
1
Skorpion 350RB przystosowany do przyczepy zrywkowej Palms
 
     
  2015-02-06 Nowość - Największy bębnowy rębak ciągnikowy produkowany w Polsce - Skorpion 500RB  
     
 

Z myślą o firmach i osobach, które chcą pozyskiwać zrębki o znacznych ilościach i jednorodnej frakcji nasza firma wprowadziła do swojej oferty ciągnikowy rębak bębnowy Skorpion 500 RB.

Jest to urządzenie służące do rozdrabniania gałęzi, pni drzew o średnicy do 300 mm i wydajności do 20m3/h. Jako system cięcia w konstrukcji rębaka zastosowano układ 6 noży tnących ustawionych sektorowo na bębnie oraz jeden nóż podporowy, rozwiązanie to zapewnia osiągnięcie bardzo dużych możliwości rębaka przy stosunkowo małej mocy ciągnika. Natomiast za jednorodność otrzymywanej frakcji zrębka odpowiada sito zainstalowane pod systemem tnącym rębaka.

Do standardowego wyposażenia rębaka należy elektroniczny system No-stress, eliminujący ewentualne zmartwienia użytkownika o przeciążenie układu napędowego.

Skorpion 500 RB skierowany jest do najbardziej wymagających klientów z branży drzewnej.

     
 
     
1
Skorpion 500 RB
 
     
  2015-01-19 Mobilny rębak bębnowy Skorpion 350SDB  
     
 

Najnowszy model rębaka produkowany przez naszą firmę to Skorpion 350 SDB.

Skorpion 350 SDB jest rębakiem bębnowym w formie przyczepy specjalnej, przeznaczonym do rozdrabniania odpadów drzewnych o średnicy do 250 mm.
Napęd rębaka stanowi czterocylindrowy turbodoładowany wysokoprężny silnik spalinowy firmy Perkins o mocy 84 KM.
System wciągania drewna składa się z zębatej rolki wciągającej i dociskającej drewno oraz zębatej gąsienicy metalowej, którą poprzedza składana klapa załadowcza. 
Sektorowy układ 4 noży tnących na bębnie (jedno cięcie na jeden pełny obrót) gwarantuje duże możliwości rębaka w stosunku do obciążenia układu napędowego. Sito o otworach 30x30 lub 50x50 mm gwarantuje wyprodukowanie regularnego zrębka w normie G30 i G50.
Duża przestrzeń załadunku drewna (gardziel 375x340mm) umożliwia zrębkowanie rozłożystych gałęzi i innych objętościowo obszernych odpadów drzewnych.
Konstrukcja rębaka osadzona jest na podwoziu jednoosiowym, wyposażonym w hamulec najazdowy i postojowy oraz zaczep holowniczy pod sworzeń kulisty lub uchwyt oczkowy.
Standardowe wyposażenie stanowi najnowocześniejszy elektroniczny system No-stress a jego edytowalne oprogramowanie pozwala w prosty sposób na zmianę ustawień pracy maszyny i dostosowanie do indywidualnych potrzeb.

Zakup rębaka Skorpion 350 SDB jest optymalnym rozwiązaniem dla firm oraz p
rzedsiębiorstw rozwijających swoją działalność w nowoczesnym i ekologicznym kierunku. 

     
 
     
1
Skorpion 350 SDB
 
     
  2014-07-16 Po pierwsze wydajność. Skorpion 350RB  
     
 

Skorpion 350 RB jest rębakiem bębnowym, przeznaczonym do współpracy z ciągnikiem rolniczym o mocy 100 KM. Napęd przekazywany jest przez wałek przekaźnika mocy z WOM ciągnika 540 obr/min.

Rębak wyposażony jest w składany stół załadowczy, w którym zainstalowany jest podajnik gąsienicowy. Funkcje docisku i wciągania odpadów drzewnych spełnia zabudowana w wahaczu zębata rolka. Zarówno rolka jak i gąsienica napędzane są przez silniki hydrauliczne z pompy zainstalowanej na rębaku.

Zastosowanie układu 4 noży tnących na bębnie ustawionych sektorowo (jeden obrót bębna na jedno pełne ciecie) zapewnia osiągnięcie bardzo dużych możliwości rębaka przy stosunkowo małej mocy ciągnika. Konstrukcja noży umożliwia zostrzenie ich w okresie użytkowania z długości nawet do 55 mm tym samym wydłużając ich żywotność.

W rębaku zastosowano sito o otworach 30x30 lub 50x50mm, które zapewnia osiągnięcie regularnego zrębka. Zrębek wyrzucany jest za pomocą wentylatora przez rurę wyrzutową umożliwiającą załadunek urobku bezpośrednio na przyczepę.

Konstrukcja rębaka osadzona jest na podwoziu jednoosiowym, co pozwala na holowanie maszyny po leśnych i polnych drogach. Rozwiązanie usytuowania stołu załadowczego pod kątem 90° w stosunku do kierunku jazdy pozwala na jednoczesny transport rębaka i przyczepy za pomocą jednego ciągnika. Ze względu na znaczne gabaryty zrębkowanego materiału maszyna może być wyposażona w hydrauliczny dźwig HDS.

Standardowe wyposażenie rębaka stanowi elektroniczny system No-stress, który automatycznie zapobiega przeciążeniu układu napędowego, poprzez czasowe zatrzymanie układu podającego.

     
 
     
1
Skorpion 350 RB
 
     
  2013-10-25 Perkins w Teknamotor  
     
 

W październiku 2013r. poszerzyliśmy ofertę o kolejny typ silnika zastosowanego w napędzie rębaka tarczowego Skorpion 250 SDT. Nowym silnikiem napędzającym ten rębak jest 4-cylindrowy turbodoładowany wysokoprężny silnik Perkins 804D-33T o pojemności 3300 cm3 i mocy 84 KM.

 

     
 
     
1
Skorpion 250 SDT /Perkins/
 
     
   
     
 
     
r�baki mobilne r�baki stacjonarne kosiarki frezy strony internetowe ostrowiec, budowa stron flash, wykonywanie stron ostrowiec, projektowanie stron, systemy internetowe, sklepy internetowe ostrowiec, prezentacje flash, systemy dla szk��