Teknamotor na FacebookTeknamotor na Youtube
Skorpion Teknamotor
ZOBACZ WSZYSTKIE URZĄDZENIA

OFERTA: RĘBAKI MOBILNE TARCZOWE

Opis urządzenia

 Rębak SKORPION 160 SD to najlepszy wybór dla firm komunalnych i drogowych, posiada duże możliwości przerobowe (maksymalna średnica rozdrabnianych gałęzi to 160 mm) przy niewielkich gabarytach, pozwalających na wygodne używanie maszyny w terenie miejskim i na poboczach dróg przy sezonowych wycinkach.

Wysoką wydajność tej maszyny osiągamy poprzez użycie tarczowego układu tnącego oraz do wyboru 2-cylindrowego benzynowego silnika chłodzonego powietrzem tj:

-   38-konnwgo silnika KOHLER Command PRO EFI ECH980
-   37-konnego silnika BRIGGS&STRATTON Vanguard EFI 37
-   32,6-konnego silnika LONCIN LC2V90FD

lub silnika Diesel chłodzonego cieczą tj:

-   24,5-konnego, 3-cylindrowego KOHLER-Lombardini KDW 1003
-   25-konnego, 4-cylindrowego KOHLER-Lombardini KDW 1404

Wszystkie oferowane silniki zabudowane są maską oraz spełniają najnowszą normę emisji spalin - Stage V.

W celu utrzymania kilkugodzinnej, ciągłej pracy rębaka, zainstalowany jest w nim zbiornik paliwa o pojemności 40 l. Gardzieli rębaka o wymiarach 285 mm szerokość i 180 mm wysokość pozwala na rozdrabnianie gałęzi wraz z konarami i odrostami (z liśćmi i z igliwiem), a także okrągłego drewna do średnicy 16 cm.

W rębaku Skorpion 160 SD, układ tnący stanowi tarcza wyposażona w dwa noże tnące, współpracująca z dwoma nożami podporowymi. Żywotność noży tnących została zoptymalizowana poprzez ich obustronne zaostrzenie, co pozwala na obracanie ich o 180o, a w efekcie dwukrotnie dłuższe ich używanie. Wszystkie noże są wykonane z odpowiednio dobranych stali narzędziowych oraz poddane profesjonalnej obróbce cieplnej. Dodatkowo tarcza rębaka spełnia również zadanie wentylatora i wyrzuca uzyskany zrębek przez rurę wyrzutową z możliwością ustawienia jej w jakimkolwiek kierunku na pełnym promieniu 360o.

System podawania materiału składa się z układu dwóch rolek wciągających napędzanych osobnymi silnikami hydraulicznymi z pompy hydraulicznej zamontowanej na rębaku. W standardzie rębak oferowany jest z ośmiokątną gardzielą załadowczą, występuje również on w wersji ze stołem załadowczym wraz ze składaną ręcznie klapą. Takie rozwiązanie pozwala na łatwiejszy załadunek drewna, co usprawnia pracę operatorów i zwiększa efektywność.

Nad bezpieczeństwem operatora rębaka czuwa linkowy wyłącznik bezpieczeństwa, który poprzez pociągnięcie linki w dowolną stronę powoduje zatrzymanie hydraulicznego układu podawczego. Odblokowanie układu następuje przez wciśnięcie przycisku "Reset", następnie aby powrócić do cyklu pracy rębaka (wciągania materiału) należy wcisnąć przycisk "Do przodu". Zatrzymanie układu podawczego następuje również poprzez wciśniecie przycisku "STOP AWARYJNY".

W standardzie jest on wyposażony w jeden z najnowocześniejszych elektronicznych systemów No-stress dostępnych na rynku europejskim, który automatycznie zapobiega przeciążeniu układu napędowego, poprzez czasowe zatrzymanie układu podającego. Edytowalne oprogramowanie systemu antyprzeciążeniowego No-stress pozwala w prosty sposób na zmianę ustawień pracy maszyny i dostosowanie do indywidualnych potrzeb. Program „grube drewno”, „cienkie drewno” umożliwia szybką zmianę trybu pracy rębaka celem dostosowania do aktualnie rozdrabnianego materiału i efektywniejszej pracy rębaka. System ten ma wbudowany licznik motogodzin.

Rębak Skorpion 160 SD otrzymał europejską homologację, która pozwala na rejestrację maszyny i dopuszczenie do ruchu drogowego. Rębak wyposażony jest w hamulec najazdowy i postojowy, LED-owe oświetlenie drogowe oraz do wyboru zaczep kulisty lub oczkowy.

Uzyskany poprzez proces zrębkowania zrębek może zostać wykorzystany do bezpośredniego spalania w piecach, do produkcji kompostu, do celów dekoracyjnych oraz po wtórnym rozdrobnieniu przez młyn bijakowy jako surowiec do produkcji brykietu i pelletu.

 

Dane techniczne

MODEL URZĄDZENIA

SKORPION 160 SD

Gabaryty (dł. x szer. x wys.) [mm] 3700 x 1760 x 2250
Waga [kg] 890 - 1040*
Średnica gałęzi [mm] 160
Ilość noży 2 tnące + 2 podporowe
Szybkość podawania [mb/min] do 33
Wydajność zrębkowania [m3/h] do 12
Szerokość zrębka [mm] od 9 do 11
Sposób podawania dwie rolki zębate o napędzie hydraulicznym
Średnica tarczy [mm] 550
Wymiary gardzieli (szer. x wys.) [mm] 285 x 165
DANE TECHNICZNE SILNIKA (Benzyna)
Model silnika KOHLER Command PRO EFI ECH 980
Briggs&Stratton VANGUARD EFI 37
Loncin LC2V90FD
Pojemność skokowa [cm3] 999
993
999
Moc silnika [KM] 38,0
37,0
32,6
Rodzaj chłodzenia powietrze
Rodzaj paliwa benzyna
Pojemność zbiornika paliwa [l] 40
Rozruch elektryczny
DANE TECHNICZNE SILNIKA (Diesel)
Model silnika KOHLER-Lombardini KDW 1003
KOHLER-Lombardini KDW 1404
Pojemność skokowa [cm3] 1028
1372
Moc silnika [KM] 24,5
25
Rodzaj chłodzenia ciecz
Rodzaj paliwa olej napędowy
Pojemność zbiornika paliwa [l] 40
Rozruch elektryczny

 * - w zależności od wyposażenia

 


Wyposażenie standardowe:

  • Licznik motogodzin.
  • Koło zapasowe.
  • Rura wyrzutowa ze ślimakową obrotnicą 360°, deflektor.
  • LED-owe oświetlenie drogowe.
  • System antyprzeciążeniowy No-Stress


Wyposażenie opcjonalne:
 

  • Podwyższenie rury wyrzutowej.

ZADAJ PYTANIE O URZĄDZENIE

TEKNAMOTOR Sp. z o.o. - ul. Świętokrzyska 2a, 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski, woj. świętokrzyskie | NIP: 6611924742 | tel: +48 41 26 36 823 | e-mail: teknamotor@teknamotor.pl

rzetelna firma

TEKNAMOTOR 2020
realizacja:dwarazy.com
do góry