Teknamotor na FacebookTeknamotor na Youtube
Skorpion Teknamotor
ZOBACZ WSZYSTKIE URZĄDZENIA

OFERTA: RĘBAKI STACJONARNE

Opis urządzenia

Rębak Skorpion 160 E jest stacjonarnym rębakiem tarczowym służący do rozdrabniania gałęzi, pni drzew o średnicy do 160 mm.

W rębaku Skorpion 160 E, układ tnący stanowi tarcza wyposażona w dwa noże tnące, współpracująca z dwoma nożami podporowymi. Żywotność noży tnących została zoptymalizowana poprzez ich obustronne zaostrzenie, co pozwala na obracanie ich o 180o, a w efekcie dwukrotnie dłuższe ich używanie. Wszystkie noże są wykonane z odpowiednio dobranych stali narzędziowych oraz poddane profesjonalnej obróbce cieplnej. Dodatkowo tarcza rębaka spełnia również zadanie wentylatora i wyrzuca uzyskany zrębek przez rurę wyrzutową z możliwością ustawienia jej w jakimkolwiek kierunku na pełnym promieniu 360o.

Napęd rębaka stanowi silnik elektryczny o mocy 30 kW. Rębak wyposażony jest w hydrauliczny system napędowy podawania materiału, napędzany z własnej pompy hydraulicznej.

Nad bezpieczeństwem operatora rębaka czuwa linkowy wyłącznik bezpieczeństwa, który poprzez pociągnięcie linki w dowolną stronę powoduje zatrzymanie hydraulicznego układu podawczego. Odblokowanie układu następuje przez wciśnięcie przycisku "Reset", następnie aby powrócić do cyklu pracy rębaka (wciągania materiału) należy wcisnąć przycisk "do przodu". Zatrzymanie układu podawczego następuje również poprzez wciśniecie przycisku "STOP AWARYJNY".

W standardzie wyposażony jest w elektroniczny system kontroli pracy, który automatycznie zapobiega przeciążeniu układu tnącego, poprzez czasowe zatrzymanie układu podającego. System ten ma wbudowany licznik motogodzin.

Uzyskany zrębek może zostać wykorzystany do bezpośredniego spalania w piecach, do produkcji kompostu, do celów dekoracyjnych oraz po wtórnym rozdrobnieniu przez młyn bijakowy jako surowiec do produkcji brykietu i peletu.

Dane techniczne

MODEL URZĄDZENIA

SKORPION 160 E

Gabaryty (dł. x szer. x wys.) [mm] 2530 x 1560 x 2400
Waga [kg] 900
Średnica gałęzi [mm] 160
Ilość noży 2 tnące + 2 podporowe
Szybkość podawania [mb/min] do 33
Wydajność zrębkowania [m3/h] do 12
Szerokość zrębka [mm] od 9 do 11
Sposób podawania podajnik hydrauliczny
Średnica tarczy tnącej [mm] 550
Wymiary gardzieli (szer. x wys.) [mm] 285 x 165
Rodzaj napędu silnik elektryczny
Moc silnika [kW] 30


Wyposażenie standardowe:

  • Szafa sterownicza
  • Rura wyrzutowa ze ślimakową obrotnicą 360°, deflektor.
  • Własny system hydrauliczny.


Wyposażenie opcjonalne:

  • Podwyższenie rury wyrzutowej.

ZADAJ PYTANIE O URZĄDZENIE

TEKNAMOTOR Sp. z o.o. - ul. Świętokrzyska 2a, 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski, woj. świętokrzyskie | NIP: 6611924742 | tel: +48 41 26 36 823 | e-mail: teknamotor@teknamotor.pl

rzetelna firma

TEKNAMOTOR 2020
realizacja:dwarazy.com
do góry