Teknamotor na FacebookTeknamotor na Youtube
Skorpion Teknamotor
ZOBACZ WSZYSTKIE URZĄDZENIA

OFERTA: RĘBAKI STACJONARNE

Opis urządzenia

Rębak Skorpion 250 EB jest stacjonarnym rębakiem bębnowym przeznaczonym do zrębkowania zrzyn o płaskiej powierzchni, okrąglaków, różnego rodzaju odpadów tartacznych i meblarskich o szerokości do 250 mm.

System sterowania rębaka stanowi szafa sterownicza, realizująca funkcje włączania, kontroli pracy, kontroli przeciążenia i wyłączania napędu. System tnący urządzenia stanowi bęben z 2 lub 3 nożami tnącymi. Zastosowanie sita w konstrukcji rębaka zapewnia osiągnięcie wysokiej regularności zrębka. Konfiguracja odpowiedniej ilości noży na bębnie oraz średnica otworów zastosowanego sita pozwala na uzyskanie zrębka o wymaganej wielkości. Materiał wsadowy transportowany jest do gardzieli rębaka za pomocą dwóch zębatych rolek podających napędzanych motoreduktorami.

Rębak standardowo wyposażony jest w główny silnik elektryczny wolnoobrotowy. Silnik ten w odróżnieniu od wysokoobrotowych charakteryzuje się stabilniejszą pracą i większym momentem obrotowym. Przy tej samej mocy silnika osiąga większe przeniesienie energii oraz poprzez powiększenie średnicy koła pasowego na silniku głównym - wydłuża się żywotności pasków klinowych. Napęd urządzenia stanowi silnik elektryczny o mocy 30 kW.

Rębak wyposażony jest w elektroniczny system kontroli pracy, który automatycznie zapobiega przeciążeniu układu tnącego, poprzez czasowe zatrzymanie układu podającego.

Skorpion 250 EB może współpracować zarówno z taśmowymi, jak również wibracyjnymi systemami załadowczo-transportowymi. Podstawowy zestaw urządzeń stanowi rębak, szafa sterownicza oraz opcjonalnie transporter załadowczy i transporter odbiorczy.

Uzyskany zrębek może zostać wykorzystany do bezpośredniego spalania w piecach lub jako surowiec do produkcji papieru, płyt meblowych oraz po wtórnym rozdrobnieniu przez młyn bijakowy do produkcji brykietu i peletu.

 

Dane techniczne

MODEL URZĄDZENIA

SKORPION 250 EB

Gabaryty (dł. x szer. x wys.) [mm] 1950 x 900 x 1260 (+400)*
Waga [kg] 1280**
Ilość noży [szt.]

2 tnące + 1 podporowy
3 tnące + 1 podporowy

Szybkość podawania [mb/min] do 31
Wydajność zrębkowania [m3/h] do 10***
Szerokość zrębka [mm] od 20 do 30
od 15 do 25
Wymiary wlotu (szer. x wys.) [mm] 250 x 100
Średnica bębna tnącego [mm] 420
Obroty bębna tnącego [obr/min] 500
Sposób podawania transporter taśmowy lub wibracyjny
Moc silnika głównego [kW] 30
Moc silników podających [kW] 2 szt x 1,1 (1,5)
Moc silnika przy transporterze odbiorczym [kW] 1,1 (1,5)

()* – konstrukcja podwyższająca.
()** - waga zależy od wyposażenia.
()*** - wydajność zależy od ilości noży na bębnie, wielkości oczek w sicie, rodzaju rozdrabnianego odpadu, sposobu załadunku.

 


Wyposażenie standardowe:

  • Szafa sterownicza.
  • Elektroniczny system antyprzeciążeniowy.


Wyposażenie opcjonalne:

  • Podajnik załadowczy.
  • Podajnik odbiorczy.
  • Regulacja szybkości podawania.

ZADAJ PYTANIE O URZĄDZENIE

TEKNAMOTOR Sp. z o.o. - ul. Świętokrzyska 2a, 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski, woj. świętokrzyskie | NIP: 6611924742 | tel: +48 41 26 36 823 | e-mail: teknamotor@teknamotor.pl

rzetelna firma

TEKNAMOTOR 2020
realizacja:dwarazy.com
do góry