Teknamotor na FacebookTeknamotor na Youtube
Skorpion Teknamotor
ZOBACZ WSZYSTKIE URZĄDZENIA

OFERTA: RĘBAKI STACJONARNE

Opis urządzenia

Rębak Skorpion 500 EB jest stacjonarnym rębakiem bębnowym przeznaczonym do zrębkowania zrzyn o płaskiej powierzchni, okrąglaków, różnego rodzaju odpadów tartacznych i meblarskich o szerokości do 500 mm. 
 
System sterowania rębaka stanowi szafa sterownicza, realizująca funkcje włączania, kontroli pracy, kontroli przeciążenia i wyłączania napędu.
 
System tnący urządzenia stanowi bęben z 2, 3 lub opcjonalnie 4 nożami tnącymi oraz jeden nóż podporowy. Konstrukcja osadzenia noża podporowego (wysuwany z korpusu rębaka) pozwala na bardzo szybki jego obrót lub wymianę (nóż ten jest zaostrzony na czterech krawędziach tnących). Zastosowane noże wykonane są ze stali narzędziowej odpornej na tępienie co przekłada się na długi czas eksploatacji. Ilości noży na bębnie oraz średnica otworów zastosowanego sita pozwala na uzyskanie zrębka o wymaganej wielkości. Materiał wsadowy transportowany jest do gardzieli rębaka za pomocą dwóch zębatych rolek podających i dodatkowo rolki wspomagającej, napędzanych motoreduktorami, która umożliwia podawanie nawet bardzo krótkich elementów. 
 
Rębak wyposażony jest w główny silnik elektryczny wolnoobrotowy. Silnik ten w odróżnieniu od wysokoobrotowych charakteryzuje się stabilniejszą pracą i większym momentem obrotowym. Przy tej samej mocy silnika osiąga większe przeniesienie energii oraz poprzez powiększenie średnicy koła pasowego na silniku głównym - wydłuża się żywotności pasków klinowych. Napęd urządzenia stanowi silnik elektryczny o mocy 45 lub 55 kW.
 
Rębak w standardzie wyposażony jest w elektroniczny system kontroli pracy, który automatycznie zapobiega przeciążeniu układu tnącego, poprzez czasowe zatrzymanie układu podającego.
 
Skorpion 500 EB może współpracować zarówno z taśmowymi, jak również wibracyjnymi systemami załadowczo-transportowymi. Podstawowy zestaw urządzeń stanowi rębak, szafa sterownicza oraz opcjonalnie transporter załadowczy i transporter odbiorczy.
 
Nasze wieloletnie doświadczenie w projektowaniu maszyn dla przemysłu sektora drzewnego to realizacja projektów dostosowanych do indywidualnych potrzeb klientów.
 
Uzyskany zrębek może zostać wykorzystany do bezpośredniego spalania w piecach lub jako surowiec do produkcji papieru, płyt meblowych oraz po wtórnym rozdrobnieniu przez młyn bijakowy do produkcji brykietu i peletu.
 

Dane techniczne

MODEL URZĄDZENIA

SKORPION 500 EB

Gabaryty (dł. x szer. x wys.) [mm] 2050 x 1300 x 1300 (+500)*
Waga [kg] 2400 **
Ilość noży [szt.] 2 tnące + 1 podporowy
3 tnące + 1 podporowy
4 tnące + 1 podporowy
Szybkość podawania [mb/min] do 25,5
Wydajność zrębkowania [m3/h] do 20***
Szerokość zrębka [mm] od 20 do 30
od 15 do 25
od 10 do 15
Wymiary wlotu (szer. x wys.) [mm] 500 x 180
Średnica bębna tnącego [mm] 450
Obroty bębna tnącego [obr/min] 500 (2 noże na bębnie)
700 (3,4 noże na bębnie)
Sposób podawania transporter taśmowy lub wibracyjny
Moc silnika głównego [kW] 45 lub 55
Moc silników podających [kW] 2 szt. x 2,2
Moc silnika przy transporterze odbiorczym [kW] 1,5

()* - konstrukcja podwyższająca.
()** - waga zależy od wyposażenia (bęben, silnik).
()*** - wydajność zależy od ilości noży na bębnie, wielkości oczek w sicie, mocy silnika, rodzaju rozdrabnianego odpadu, sposobu załadunku.Wyposażenie standardowe:

  • Szafa sterownicza.
  • Elektroniczny system antyprzeciążeniowy.


Wyposażenie opcjonalne:

  • Podajnik załadowczy.
  • Podajnik odbiorczy.
  • Regulacja szybkości podawania.

 

ZADAJ PYTANIE O URZĄDZENIE

TEKNAMOTOR Sp. z o.o. - ul. Świętokrzyska 2a, 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski, woj. świętokrzyskie | NIP: 6611924742 | tel: +48 41 26 36 823 | e-mail: teknamotor@teknamotor.pl

rzetelna firma

TEKNAMOTOR 2020
realizacja:dwarazy.com
do góry