Teknamotor na FacebookTeknamotor na Youtube
Skorpion Teknamotor
ZOBACZ WSZYSTKIE URZĄDZENIA

OFERTA: RĘBAKI STACJONARNE

Opis urządzenia

Rębak Skorpion 500 REF jest idealnym stacjonarnym rębakiem bębnowym przeznaczonym do zrębkowania różnego rodzaju odpadów poprodukcyjnych forniru tj. łuszczu i wałków połuszczarskich, odpadów meblarskich o szerokości do 500 mm.

System tnący urządzenia stanowi bęben z 2, 3 lub opcjonalnie 4 nożami tnącymi. Konstrukcja noży tnących ze stali narzędziowej to odporność na tępienie, długi czas eksploatacji. Ilości noży na bębnie oraz średnica otworów zastosowanego sita pozwala na uzyskanie zrębka o wymaganej wielkości. Materiał wsadowy transportowany jest do gardzieli rębaka za pomocą górnej rolki podającej i dolnego podajnika gąsiennicowego napędzanych motoreduktorami.

Rębak standardowo wyposażony jest w główny silnik elektryczny wolnoobrotowy. Silnik ten w odróżnieniu od wysokoobrotowych charakteryzuje się stabilniejszą praca i większym momentem obrotowym. Przy tej samej mocy silnika osiąga większe przeniesienie energii oraz poprzez powiększenie średnicy koła pasowego na silniku głównym - zwiększa się  żywotności pasków klinowych. Napęd urządzenia stanowi silnik elektryczny o mocy 45 lub 55 kW.

Rębak wyposażony jest w elektroniczny system kontroli pracy, który automatycznie zapobiega przeciążeniu układu tnącego, poprzez czasowe zatrzymanie układu podającego.

Rębak Skorpion 500 REF może współpracować zarówno z taśmowymi, jak również wibracyjnymi systemami załadowczo-transportowymi. Odbiór urobku może odbywać się pneumatycznie, za pomocą wentylatora ssąco-tłoczącego lub transportera taśmowego. Podstawowy zestaw urządzeń stanowi rębak, szafa sterownicza oraz opcjonalnie transporter załadowczy i transporter odbiorczy lub wentylator ssąco-tłoczący.

Uzyskany zrębek może zostać wykorzystany do bezpośredniego spalania w piecach lub jako surowiec do produkcji papieru, płyt meblowych oraz po wtórnym rozdrobnieniu przez młyn bijakowy do produkcji brykietu i peletu.
 

Dane techniczne

MODEL URZĄDZENIA

SKORPION 500 REF

Gabaryty (dł. x szer. x wys.) [mm] 2050 x 1300 x 1300 (400-500)*
Waga [kg] 2300**
Ilość noży [szt.] 2 tnące + 1 podporowy
3 tnące + 1 podporowy
4 tnące + 1 podporowy
Szybkość podawania [mb/min] do 25,5
Wydajność zrębkowania [m3/h] do 20
Szerokość zrębka [mm] od 20 do 30
od 15 do 25
od 10 do 15
Wymiary wlotu (szer. x wys.) [mm] 500 x 210
Średnica bębna tnącego [mm] 450
Obroty bębna tnącego [rpm] 500
Sposób podawania transporter taśmowy lub wibracyjny
Moc silnika głównego [kW] 45 lub 55
Moc silników podających [kW] 2 szt. x 1,5
Moc silnika przy transporterze załadowczym [kW] 1,5

()* – konstrukcja podwyższająca
()** - waga zależy od wyposażenia
()*** - wydajność zależy od ilości noży na bębnie, wielkości oczek w sicie, mocy silnika, rodzaju rozdrabnianego odpadu, sposobu załadunku

 


Wyposażenie standardowe:
  • szafa sterownicza
  • elektroniczny system antyprzeciążeniowy


Wyposażenie opcjonalne:

  • podajnik załadowczy
  • podajnik odbiorczy lub wentylator
  • regulacja szybkości podawania


Bardzo ważna uwaga: wlot maszyny ma wysokość 210 mm, ale NIE MOŻEMY PRZETWORZYĆ materiału o takiej grubości !. Podczas pracy z materiałem może rozdrobnić odpad do 160 mm.

ZADAJ PYTANIE O URZĄDZENIE

TEKNAMOTOR Sp. z o.o. - ul. Świętokrzyska 2a, 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski, woj. świętokrzyskie | NIP: 6611924742 | tel: +48 41 26 36 823 | e-mail: teknamotor@teknamotor.pl

rzetelna firma

TEKNAMOTOR 2020
realizacja:dwarazy.com
do góry