Teknamotor na FacebookTeknamotor na Youtube
Skorpion Teknamotor
ZOBACZ WSZYSTKIE URZĄDZENIA

OFERTA: RĘBAKI MOBILNE BĘBNOWE

Opis urządzenia

SKORPION 280 SDB to bardzo dobry wybór dla firm i osób, które chcą pozyskiwać zrębki o jednorodnej frakcji. Rębak posiada duże możliwości przerobowe przy niewielkich gabarytach, pozwalających na wygodne używanie maszyny. Wysoką wydajność tej maszyny osiągamy poprzez użycie bębnowego układu tnącego oraz silnika Lombardini LDW 1603 o mocy 40,1 KM. Jest to trzycylindrowy silnik diesla chłodzony cieczą, zabudowany maską. W celu utrzymania kilkugodzinnej, ciągłej pracy rębaka, zainstalowany jest w nim zbiornik paliwa o pojemności 40 l.

Gardzieli rębaka o wymiarach 265 mm szerokość i 190 mm wysokość pozwala na rozdrabnianie gałęzi wraz z konarami i odrostami (z liśćmi i z igliwiem), a także okrągłego drewna do średnicy do 18 cm.

Jako system cięcia w konstrukcji rębaka zastosowano układ 3 noży tnących ustawionych sektorowo na obwodzie  bębna oraz jeden nóż podporowy, rozwiązanie takie zapewnia osiągnięcie bardzo dużych możliwości rębaka przy stosunkowo małej mocy silnika. Wszystkie noże są wykonane z odpowiednio dobranych stali narzędziowych oraz poddane profesjonalnej obróbce cieplnej.

Za jednorodność otrzymywanej frakcji zrębka (zapobieganie powstawaniu niedorębów, drzazg) odpowiada sito zainstalowane pod systemem tnącym rębaka. Zrębek wybierany jest spod sita przenośnikiem ślimakowym do wentylatora wyrzutowego i za jego pomocą wyrzucany na zewnątrz rurą wyrzutową. Zastosowana w rębaku rura wyrzutowa obracana jest ręcznie za pomocą ślimakowej obrotnicy o kąt 360° w stosunku do podstawy rębaka.

W rębaku zastosowano system wciągania drewna składający się z zabudowanej w wahaczu zębatej rolki wciągającej i dociskającej drewno (średnica rolki 280 mm) oraz dolnej rolki o średnicy 200 mm poprzedzonych stołem załadowczym wraz ze składaną ręcznie klapą załadowczą. Takie rozwiązanie pozwala na łatwiejszy załadunek drewna, co usprawnia pracę operatorów i zwiększa efektywność. Rolki napędza układ silników hydraulicznych z pompy hydraulicznej zamontowanej na rębaku.

Nad bezpieczeństwem operatora rębaka czuwa linkowy wyłącznik bezpieczeństwa, który poprzez pociągnięcie linki w dowolną stronę powoduje zatrzymanie hydraulicznego układu podawczego. Odblokowanie układu następuje przez wciśnięcie przycisku "Reset", następnie aby powrócić do cyklu pracy rębaka (wciągania materiału) należy wcisnąć przycisk "Do przodu". Zatrzymanie układu podawczego następuje również poprzez wciśniecie przycisku "STOP AWARYJNY".

Do standardowego wyposażenia rębaka należy elektroniczny system No-stress, który eliminuje ewentualne zmartwienia użytkownika o przeciążenie układu napędowego, poprzez automatyczne czasowe zatrzymanie układu podającego. Edytowalne oprogramowanie systemu antyprzeciążeniowego No-stress pozwala w prosty sposób na zmianę ustawień pracy maszyny i dostosowanie do indywidualnych potrzeb. Program „grube drewno”, „cienkie drewno” umożliwia szybką zmianę trybu pracy rębaka celem dostosowania do aktualnie rozdrabnianego materiału i efektywniejszej pracy rębaka. System ten ma wbudowany licznik motogodzin.

Rębak Skorpion 280 SDB otrzymał europejską homologację, która pozwala na rejestrację maszyny i dopuszczenie do ruchu drogowego.

Konstrukcja rębaka osadzona jest na podwoziu jednoosiowym, wyposażonym w hamulec najazdowy i postojowy oraz zaczep holowniczy pod sworzeń kulisty lub uchwyt oczkowy. Rębak w formie przyczepy specjalnej pozwala na szybkie przemieszczanie się między miejscami pracy.

Rębak wyposażony jest w nowoczesne LED-owe oświetlenie drogowe.

Uzyskany poprzez proces zrębkowania zrębek może zostać wykorzystany do bezpośredniego spalania w piecach, do produkcji kompostu, do celów dekoracyjnych oraz po wtórnym rozdrobnieniu przez młyn bijakowy jako surowiec do produkcji brykietu i pelletu.

 

Dane techniczne

MODEL URZĄDZENIA

SKORPION 280 SDB

Gabaryty (dł. x szer. x wys.) [mm] 3750 (4460)* x 1810 x 2400 (3100)*
Waga [kg] 1550
Średnica rozdrabnianego materiału [mm] 180
Ilość noży[szt.] 3 tnące + 1 podporowy
Szybkość podawania [mb/min] do 22
Wydajność zrębkowania [m3/h] do 10
Szerokość zrębka [mm] do 25 mm w zależności od materiału
Sposób podawania dwie rolki o napędzie hydraulicznym
Średnica cięcia bębna [mm] 420
Wymiary gardzieli (szer. x wys.) [mm] 265 x 190
Sito - oczko [mm] od 30 do 50
DANE TECHNICZNE SILNIKA
Typ LOMBARDINI 1603
Pojemność skokowa [cm3] 1649
Moc silnika [KM] 40,1
Rodzaj chłodzenia ciecz
Rodzaj paliwa olej napędowy
Pojemność zbiornika paliwa [l] 40
Max. zużycie paliwa [l/h] 6

()* - wymiar po rozłożeniu.Wyposażenie standardowe:

  • Koło zapasowe
  • Rura wyrzutowa ze ślimakową obrotnicą 360°, deflektor.
  • Nowoczesne LED-owe oświetlenie drogowe.
  • Własny system hydrauliczny.
  • System antyprzeciążeniowy No–stress z licznikiem motogodzin.
  • Składana rura wyrzutowa. 

ZADAJ PYTANIE O URZĄDZENIE

TEKNAMOTOR Sp. z o.o. - ul. Świętokrzyska 2a, 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski, woj. świętokrzyskie | NIP: 6611924742 | tel: +48 41 26 36 823 | e-mail: teknamotor@teknamotor.pl

rzetelna firma

TEKNAMOTOR 2020
realizacja:dwarazy.com
do góry